Eğitim

Şolt “Alaplı MYO Türkiye’nin en köklü okullarından biri"

Zonguldak - zonguldak’ın alaplı meslek yüksek okulu’nda 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı sebebiyle ilk kez öğrencilerle tanışma programı organize edildi. Program gün boyunca dolu dolu gerçekleştirdi.

Şolt “Alaplı MYO Türkiye’nin en köklü okullarından biri"
03-10-2023 20:33

Zonguldak’ın Alaplı Meslek Yüksek Okulu’nda 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı sebebiyle ilk kez öğrencilerle tanışma programı organize edildi. Program gün boyunca dolu dolu gerçekleştirdi.


Gerçekleştirilen programa Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.


Alaplı MYO’nu Spor salonunda bugün 10.30’da başlayan etkinliğin açılış konuşmasını telekonferans yöntemiyle Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü İsmail Hakkı Özölçer yaptı. Ardından öğrencilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Alaplı MYO Müdürü Doç. Dr. Burçin Şolt, Alaplı Meslek Yüksekokulu’nun Türkiye’nin en köklü MYO’larından biri olduğunu ifade ederek şunları söyledi:


“Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesi Alaplı meslek yüksekokuluna ve bir üniversite kenti olan Alaplı’mıza hepiniz hoş geldiniz. Uzaktan eğitim süreci sonrasında sizlerle burada yüz yüze olmaktan çok mutlu olduğumuzu belirterek başlamak isterim. Alaplı meslek yüksekokulu Türkiye’nin en köklü MYO’larından biridir. Kuruluşu 1976 yılına dayanan okulumuzda sizlerin üniversite hayatına katkı sunmak için 46 akademik, 32 idari personelle hizmet vermekteyiz. Konusunda uzman ve mesleğinde oldukça donanımlı hocalardan dersler alacaksınız. Bunun farkını meslek yaşamınızda yaşayabileceğinize inancım tam. Okulumuzda halihazırda 8 bölüm 12 program mevcuttur. Alaplı meslek yüksekokulu kampüsünde geçireceğiniz 2 yılın sağlıklı, keyifli ve başarılı olmasını yürekten diliyorum.”


Öğrencilerle tanışma etkinliği gün boyunca sürerken, sırasıyla Öğle yemeği, özel bir Okul Koleji Müzik Grubunun Canlı Müzik etkinliği Alaplı Meslek Yüksekokulu ve Alaplı Gençlik Merkezi işbirliği ile kulüp ve spor branşların tanıtımı, Geleneksel Türk Okçuluğu Tanıtımı, Kısa Voleybol Turnuvası ve Geleneksel Oyunlar Akil ve Zekâ Oyunları ile tamamlandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER